O nás


Taneční klub AKCENT OSTRAVA - T.J. Sokol Vítkovice

SHOW DANCE - DISCO DANCE - LATINO - SALSA - MODERN DANCE - JAZZ DANCE - BALET - GYMNASTIKA

Naše taneční sály:

           žlutý sál                              oranžový sál                      sál v Českém domě     

Historie:
Taneční klub Akcent Ostrava byl
založenroce 1991 v Ostravě – Hrabůvce pod vedením trenérky a choreografky Lenky Buroňové. Vznikl na SOU Vítkovice, dnešní Vítkovické střední průmyslové škole, jako soubor zájmové umělecké činnosti (ZUČ). Po zrušení souborů ZUČ siroce 1995 Akcent Ostrava pronajal své původně využívané prostory a od roku 1997 se transformoval do právní formy občanského sdružení, nově "spolku".
                                                  KLUB AKCENT                            Český dům
                                   

Roku 1997 došlo k významné změně organizační struktury klubu, a to především za přispění Hanky Kovalančíkové (vedoucí trenérky a choreografky stylu disco dance) a vedoucích trenérů sekce latinskoamerických tanců – postupně to byli René OstárekBronislavou Vrtalovou, Jaroslav KunešJanou Vondruškovou (Kunešovou), Jan KlimentLaurou Klimentovou a Marek SwětíkRenatou Dohnanskou. do června 2016 se výuce stylu Latino (Salsa, karibské tance, latinskoamerické tance) věnoval Jakub MazůchMichaelou Gatěkovou.
Od roku 2001 jsou soutěžní skupiny tanečního klubu převedeny do T.J. Sokol Vítkovice, který reprezentuje na soutěžích tanečního sportu pod názvem "Sokol Vítkovice - TK Akcent Ostrava". Nesoutěžní skupiny a skupiny začínajících tanečníků jsou organizovány ve sdružení (spolku) AKCENT Ostrava.

Poháry našich tanečníků:

Kontaktujte nás

 
AKCENT OSTRAVA
taneční klub a taneční škola
+420 737 248 053
(vedoucí - Lenka Buroňová)